Tiskovna konferenca NZS in uradni trening Slovenije pred tekmo z Estonijo

07.09.2015

Na tiskovni konferenci sta nastopila centralni branilec Branko Ilić in selektor slovenske nogometne reprezentance Srečko Katanec.

Branko Ilić: Pričakiujemo zelo težko tekmo. Na prvi smo bili po moje boljši tekmec. Po tekmi s Švico ne bo lahko. Ne bo veliko priložnosti, ker igrajo zelo zaprto. Vse priložnosti, ki si jih bomo priigrali, bomo morali čim bolj izkoristiti. Po tekmi v Baslu smo na nek način igrali do 70. minute dober, soliden nogomet. Po tekmi nismo mogli zaspati. Vedno pridemo do tega kaj, če.. Vendar nas čaka zahtevna tekma in Estonija. Dobro, da je tekma hitro in da imamo priložnost osvojiti tretje mesto, pred navijači v Mariboru. Mislim, da je drugo mesto ušlo."

Srečko Katanec, selektor Slovenije: Vsi, ki so z nami so zdravi. Čaka nas še ena tekma, ki prinaša tri točke. Pred tekmo boste dobili spisek kdo bo v prvi postavi in kdo ne. To boste videli. Štartamo z vidika negativnih 10 minut na koncu, vendar 75 minut ne moremo izbrisati. Vemo, da smo dobri. Vemo, da smo v formi. Situacija na igrišču odloča o trenerski karieri. Mislim, da smo igrali taktično zrelo in pogumno. Ta tekma spet odloča. Smo že rekli, kaj bi bilo, če bi bilo. Četudi bi na 2:2 dali, to kar mora bit. To ni jokanje, Potem pa točk ni. Ena trenerska je rezultat, čisti matematični, drugo je pa zadovoljstvo, da to kar delaš na treningu se poistovetiš z ekipo. In to smo delali mislim, da doslej prvič. Da sem bil super zadovoljen kot trener. Igralci morajo teh 14 minut s Švico pozabiti. So profesionalci. Morajo pozabiti. Čaka nas izredno težka tekma. Nobena reprezentanca jih ni nadigrala, So izkušeni, čvrsti, borbeni. Skupaj igrajo 10-15 let. Apel tudi navijačem, naj si ne predstavljajo, da bo lepa tekma za gledanje. Igrajo čvrsto, zelo jih spoštujem. Reporezentanco kot je Estonija se dobi z igralci, ki imajo kvaliteto, da v določenem trenutku dajo višek. Težko je in bo težko. Ljudje, ki bodo prišli, naj ne pričakujejo nekaj lepega nogometa, ker to enostavno ne bo mogoče. Rabimo podporo 90 minut. Lahko ga zabijemo v prvi lahko pa tudi v 90 minuti. Jutrišnja tekma ne odloča še ne o ničemer, kot tekma v Švici še ni odločala o ničemer, ker kvalifikacij še ni konec. Vendar želimo tekmo zmagati, kot vsako tekmo."

Ali bi po prespani noči naredil kaj drugače? "Če bi ne obstaja, To obstaja za novinarje. Če bi sudija piskal penal.."