23. Festival slovenskega filma - Katarina Čas osvojila prvo vesno - Dvorana Union LJ

11.10.2020

S podelitvijo slovenskih filmskih nagrad vesna se je v Veliki dvorani hotela Union v Ljubljani zaključil 23. Festival slovenskega filma.

Prireditev je režiral Matej Filipčič, povezoval pa Jure Longyka. Gledalce je uvodoma nagovorila direktorica 23. FSF Jelka Stergel.

Badjurovo nagrado za življenjsko delo je prejel avtor animiranih filmov Koni Steinbacher, gledalci pa so si ogledali njegov najnovejši film Legenda o srečnem hribu. Komisijo, ki je odločala o tej nagradi, so sestavljali Karpo Godina, Varja Močnik, Dušan MoravecAleš Pavlin in Olga Toni.

Za uradne festivalske nagrade vesna se je letos potegovalo 51 filmov.

Predsednik žirije, ki se je odločila, da brez prejemnikov ostane šest vesen – vesne za najboljši celovečerni film, najboljšo režijo, najboljši scenarij, najboljšo glavno žensko vlogo, najboljšo masko in najboljši animirani film, je bil Matic Majcen. V žiriji so še sedeli Katja Colja, Siniša GačićPolona Petek in Maja Sever.

Vesna za najboljši igrani celovečerec: Ne pozabi dihati Martina Turka, ki je prejel tudi vesno za najboljšo fotografijo (Radislav Jovanov – Gonzo).

Največ nagrad je prejel dokumentarno-igrani film Antigona – kako si upamo! Janija Severja. 

Prejel je vesne: za najboljši dokumentarni film, najboljšo glavno moško vlogo (Primož Bezjak), najboljšo montažo (Miloš Kalusek) in nagrado Društva slovenskih filmskih publicistov FIPRESCI. Žirija je bila v sestavi Marko StojiljkovićVeronika K. Žajdela in Peter Žargi.

Vesna za najboljšo stransko moško vlogo je šla v roke Gojmirju Lešnjaku za film Košarkar naj bo 2 Borisa Bezića. 

Vesna za najboljšo stransko žensko vlogo je šla Katarini Čas za film Paradise – novo življenje Davida del Degana, ki je prejel tudi vesni za najboljšo scenografijo (Niko Novak) in najboljšo kostumografijo (Polonca Valentinčič). 

Vesno za najboljšo izvirno glasbo je prejel Marjan Šijanec za film Vzorno vedenje v režiji Audriusa Mickevičiusa in Nerijusa Mileriusa.

Film Sadeži pozabe Christosa Nikouja je prejel vesni za najboljšo manjšinsko koprodukcijo in najboljši zvok (Sašo Kalan in Tom Lemajič).

Najboljši kratki igrani film je Delčki v režiji Árona Horvátha Botke,

najboljši študijski film pa Igra v režiji Luna Sevnika.

Vesna za najbolj izvirno AV delo je šla kratkemu filmu Vesna Goodbye Sare Kern.

Žirija je podelila tudi dve vesni za posebni dosežek, in sicer filmoma Preboj Dejan Baboska in Gmajna Sebastiana Koreniča Tratnika.

Vesno za najboljši film po izboru občinstva je prejel film Preboj, s povprečno oceno 4,72, nagrajenec pa je nagrado prejel iz rok direktorice Slovenskega filmskega centra Nataše Bučar.

FSF je podelil tudi nagrado za najboljši kratki film na temo karantene v času korona-epidemije, ki jo je prejel kratki film Kateri dan sploh je? v režiji Luke Marčetića.

Nagradi izobraževalnega programa Ostrenje pogleda sta šli v roke Luna Sevnika za film Igra in Sebastiana Koreniča Tratnika za film Gmajna.

Katarina Stegnar, Primož Bezjak

11.10.2020 19:43:53 155833

Katarina Stegnar, Primož Bezjak

11.10.2020 19:43:56 155869

..., Domen Valič, ...

11.10.2020 19:46:02 155864

..., Domen Valič, ...

11.10.2020 19:46:06 155863

Ludvik Bagari

11.10.2020 19:46:30 155836

Tjaša Smrekar, Nataša Bučar

11.10.2020 19:47:40 155887

Tjaša Smrekar, Nataša Bučar

11.10.2020 19:48:07 155822

Darja Hlavka Godina, Karpo Godina

11.10.2020 19:49:49 155834

Darja Hlavka Godina, Karpo Godina

11.10.2020 19:49:51 155835

Katarina Čas

11.10.2020 19:58:03 155854

Katarina Čas

11.10.2020 19:58:06 155889

Katarina Čas

11.10.2020 19:58:42 155809

Katarina Čas

11.10.2020 19:58:46 155815

Jani Sever, Nina Jeglič, Nina Bučuk

11.10.2020 20:00:21 155804

Jure Longyka

11.10.2020 20:08:56 155865

Jure Longyka

11.10.2020 20:09:25 155819

Jure Longyka

11.10.2020 20:09:45 155845

Jelka Stergel

11.10.2020 20:10:55 155859

Jelka Stergel

11.10.2020 20:11:11 155879

Luka Marčetić

11.10.2020 20:16:13 155857

Luka Marčetić

11.10.2020 20:16:39 155832

Jure Longyka

11.10.2020 20:17:26 155805

Veronika Žajdela

11.10.2020 20:19:02 155830

Jani Sever

11.10.2020 20:20:10 155880

Jani Sever

11.10.2020 20:20:19 155858

Jani Sever

11.10.2020 20:21:22 155873

Matic Majcen

11.10.2020 20:23:18 155855

Dejan Babosek, Matic Majcen

11.10.2020 20:28:52 155896

dejan Babosek

11.10.2020 20:29:00 155871

Sebastian Korenič Tratnik, Matic Majcen

11.10.2020 20:31:22 155843

Sebastian Korenič Tratnik

11.10.2020 20:31:34 155875

Val Sevnik Matic Majcen

11.10.2020 20:34:16 155891

Val Sevnik, Luka Počivalšek

11.10.2020 20:34:36 155885

Siniša Gačić

11.10.2020 20:36:36 155846

Rok Biček

11.10.2020 20:37:12 155806

Andrej Štritof, Siniša Gačić

11.10.2020 20:40:23 155884

Andrej Štritof

11.10.2020 20:41:06 155861

Aleš Pavlin

11.10.2020 20:41:16 155848

11.10.2020 20:43:43 155813

Katja Colja

11.10.2020 20:44:41 155877

Jani Sever, Nina Jeglič

11.10.2020 20:46:24 155825

Jani Sever, Nina Jeglič,

11.10.2020 20:46:31 155841

Sašo Kalan

11.10.2020 20:50:25 155824

Polonca Valentinčič

11.10.2020 20:53:25 155851

Polonca Valentinčič

11.10.2020 20:53:34 155874

Niko Novak

11.10.2020 20:55:21 155892

Polona Petek

11.10.2020 20:56:56 155842

Jani Sever,

11.10.2020 20:57:55 155829

Marjan Šijanec, Polona Petek

11.10.2020 21:00:22 155866

Marjan Šijanec

11.10.2020 21:00:28 155839

Martin Turk

11.10.2020 21:03:32 155817

Gojmir Lešnjak Gojc

11.10.2020 21:07:25 155849

Gojmir Lešnjak Gojc, Maja Sever

11.10.2020 21:07:36 155821

Gojmir Lešnjak Gojc

11.10.2020 21:07:46 155818

Katarina Čas

11.10.2020 21:10:00 155882

Katarina Čas

11.10.2020 21:10:10 155881

Primož Bezjak

11.10.2020 21:12:58 155827

Ida Weiss

11.10.2020 21:17:39 155867

Nataša Bučar

11.10.2020 21:19:48 155856

Dejan Babosek

11.10.2020 21:23:58 155898

Domen Valič

11.10.2020 21:24:48 155852

Konrad Koni Steinbacher

11.10.2020 21:30:44 155870

Konrad Koni Steinbacher

11.10.2020 21:31:23 155840

Konrad Koni Steinbacher

11.10.2020 21:32:08 155823

Konrad Koni Steinbacher s soprogo

11.10.2020 21:52:47 155810

Katarina Čas

11.10.2020 21:53:34 155816

Gojmir Lešnjak Gojc

11.10.2020 21:53:50 155860

Konrad Koni Steinbacher, Gojmir Lešnjak Gojc

11.10.2020 21:54:06 155876

Ekipa filma Sadeži pozabe

11.10.2020 21:55:11 155828

Konrad Koni Steinbacher

11.10.2020 21:55:33 155831

Jani Sever, Nina Jeglič, Primož Bezjak

11.10.2020 21:56:15 155808

Katja Colja, Maja Sever

11.10.2020 21:57:20 155837

Aleš Pavlin, Jelka Stergel

11.10.2020 21:57:38 155895

Nina Bučuk, Nina Jeglič

11.10.2020 21:58:00 155862

Andrej Štritof, Nataša Bučar

11.10.2020 21:58:17 155850

Gojmir Lešnjak Gojc

11.10.2020 22:00:14 155814

Jelka Stergel, Siniša Gačić

11.10.2020 22:00:25 155812

Jelka Stergel, Siniša Gačić

11.10.2020 22:00:38 155899

Luka Marčetić

11.10.2020 22:00:53 155897

Rok Biček, Luka Počivalšek, Val Sevnik

11.10.2020 22:01:32 155853

Jelka Stergel, Nataša Bučar

11.10.2020 22:03:00 155890

Ula Ukmar, Nina Jeglič

11.10.2020 22:03:21 155820

Jani Sever, Siniša Gačić, Katja Colja

11.10.2020 22:03:37 155886

Jure Longyka

11.10.2020 22:04:07 155844

Katarina Čas, Primož Bezjak

11.10.2020 22:04:49 155878

Katarina Čas, Primož Bezjak

11.10.2020 22:04:50 155888

Ida Weiss

11.10.2020 22:05:23 155883

Martin Turk

11.10.2020 22:05:34 155872

Ida Weiss, Luka Marčetić

11.10.2020 22:06:13 155894

Ida Weiss, Luka Marčetić

11.10.2020 22:06:18 155893

Jure Longyka, Matic Majcen

11.10.2020 22:07:43 155868

Jure Longyka, Matic Majcen

11.10.2020 22:07:50 155838

Luka Marčetić, ...

11.10.2020 22:08:03 155811

Luka Marčetić, ...

11.10.2020 22:08:09 155847

Ekipa FSF

11.10.2020 22:09:27 155826

Katja Colja, Matic Majcen, Maja Sever

11.10.2020 22:11:21 155900

Siniša Gačić, Maja Sever, Katja Colja, Matic Majcen

11.10.2020 22:13:47 155807